Logo Complex of Silesian International School
 • ul. Wincentego Witosa 18
 • 40-832 Katowice

Prywatne przedszkole językowe

Przedszkole międzynarodowe to placówka, w której realizujemy program edukacyjny dla uczniów w wieku od 3. do 5. roku życia. Posługuje się współczesną metodologią i dydaktyką, ma wsparcie oraz ciekawy program nauczania.

Międzynarodowe Przedszkole Winnie the Pooh jest nowoczesną placówką, realizującą program wychowawczo – edukacyjny dla dzieci od 3. do 6. roku życia. W swej działalności wdraża i z powodzeniem stosuje najnowsze i najbardziej uznawane metody i formy pracy z zakresu wychowania przedszkolnego i nauczania elementarnego. Zatrudnia wysokokwalifikowaną kadrę anglojęzycznych nauczycieli z wielu krajów świata.

Dzięki ciągłym, nowym inwestycjom, placówka umożliwia dostęp do wysoko zaawansowanych technik edukacyjnych. W ostatnim czasie Placówka oddała do użytku dodatkowe sale przedszkolne, umożliwiające wychowanie i edukację 40 dzieci w wieku przedszkolnym. Każda z nowoutworzonych sal wyposażona jest w doskonałej jakości, spełniające najsurowsze normy bezpieczeństwa umeblowanie, sprzęty codziennego użytku, pomoce dydaktyczne i zabawki. W każdej sali do dyspozycji wychowawców i ich podopiecznych zainstalowano nowoczesny, dotykowy wielofunkcyjny monitor Interaktywny, wspomagający zabawę, naukę oraz organizację pracy na najwyższym poziomie. Każda z sal lekcyjnych posiada własną, przytulną i kolorową łazienkę, dostosowaną do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz nawilżacz-oczyszczacz powietrza.

Atutami Przedszkola Winnie the Pooh są: spełniający rolę dodatkowego placu zabaw taras oraz sala rehabilitacyjna wyposażona w sprzęt i zabawki służące prowadzeniu terapii sensorycznej.

Nasze Przedszkole jest otwarte i przyjazne dla dzieci z niepełnosprawnościami. Poza bogato wyposażoną salą rehabilitacyjną, odpowiednio przystosowanymi toaletami, w placówce znajduje się winda i antypoślizgowe schody. Dzieci słabosłyszące i z zaburzeniami słuchu centralnego korzystać mogą z pętli indukcyjnych. Dla dzieci słabowidzących przygotowano zabawki i pomoce dydaktyczne w różnych fakturach i kolorach. We wszystkich pomieszczeniach przedszkola zastosowano bezpieczne nawierzchnie, a w obrębie całego przedszkola poruszać się można na wózku inwalidzkim.

Winnie the Pooch to nie tylko przedszkole, jakich wiele. Winnie the Pooh to:

 • Nowe, oddane do użytku kilka miesięcy temu, spełniające najwyższe normy ergonomii i bezpieczeństwa sale, przystosowane dla dzieci z niepełnosprawnościami i wyposażone w przylegające do nich ciepłe, kolorowe toalety – łazienki. W każdej sali o jakość powietrza dba nowoczesny oczyszczacz – nawilżacz.
 • Nowoczesne wyposażenie. Każda sala dysponuje interaktywnym monitorem. Dzieci do dyspozycji mają nowoczesne, atrakcyjne i bezpieczne zabawki i pomoce naukowe. Wiele z nich dostosowanych jest do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.
 • Urządzenia i zabawki wspomagające zabawę i naukę dzieci z niepełnosprawnościami, w tym pętle indukcyjne, zabawki dostosowane do potrzeb dzieci niedowidzących, winda i możliwość poruszania się na wózku po całym obszarze placówki.
 • Przylegająca do sal dzieci kameralna jadalnia z przeszklonym dachem, panoramiczną ścianą i aneksem kuchennym.
 • Sala rehabilitacyjna wyposażona w sprzęt i zabawki służące prowadzaniu terapii sensorycznej.
 • Spełniający rolę dodatkowego placu zabaw zadaszony taras z widokiem na szkolne boiska, ogródek jordanowski i otaczające osiedle.
 • Atrakcyjne, dodatkowe zajęcia, a wśród nich:
  • gimnastyka korekcyjno-rehabilitacyjna,
  • zajęcia terapeutyczne z zakresu integracji sensorycznej,
  • zajęcia taneczne,
  • zajęcia logopedyczne.
Program Nauczania

Program Nauczania

Nasz program oparty jest na programie nauczania Uniwersytetu Cambridge, który zapewnia jasne wskazówki.

JĘZYK ANGIELSKI - nauka tego języka jest zaplanowana w ten sposób, by rozwijać zarówno umiejętności komunikacyjne, jak i pisanie. Nasz program obejmuje naukę fonemów, alfabetu oraz dźwięków. Zawiera wszystkie aspekty nauczania, które przeznaczone są dla dzieci dopiero rozpoczynających swoją naukę. Na tym etapie tworzymy solidną bazę do rozpoczęcia szkoły podstawowej.

MATEMATYKA - ucząc matematyki, skupiamy się na jej praktycznym aspekcie. Kurs ten zawiera: liczenie od 20, rozpoznawanie liczb oraz kształtów. Ważną częścią naszych zajęć są bardzo lubiane przez dzieci gry i zabawy logiczne.

UMIEJĘTNOŚCI MANUALNE - nasz program uwzględnia wszechstronny rozwój dziecka, dlatego też do jego umiejętności manualnych przywiązujemy szczególną wagę. Na tym etapie rozwoju dzieci kochają czynności takie jak kolorowanie, malowanie, pisanie, wycinanie i klejenie, dzięki którym tworzą piękne i niepowtarzalne prace plastyczne.

ROZWÓJ PERCEPCJI SŁUCHOWEJ I WZROKOWEJ - dzieci rozwijają się codziennie dzięki regularnie prowadzonym zajęciom, ale także przez zwracanie szczególnej uwagi na ich indywidualne potrzeby. Percepcje słuchowa oraz wzrokowa rozwijane są zwłaszcza w trakcie zajęć z użyciem specjalnych gier, dzięki którym dzieci nie tylko się uczą, ale też świetnie bawią, a dodatkowo w przyjemny sposób rozwijają swoją spostrzegawczość, umiejętność skupienia oraz logicznego myślenia.

MOWA - to najważniejszy aspekt rozwoju dzieci na tym etapie edukacji. Dzięki ogromnej różnorodności w nauczaniu, stosowaniu wielu metod oraz wsparciu logopedy, dzieci rozwijają swoją najważniejszą umiejętność czyli sztukę porozumiewania się.

Czytaj więcej
Program Nauczania

Ocenianie

Dzieci oceniane są przez nauczycieli w następujących obszarach: mówienie, rozumienie, umiejętność rozpoznawania dźwięków i zdolności matematyczne. Uczniowie otrzymują również ocenę za zajęcia dodatkowe, takie jak: plastyka, muzyka, taniec i gimnastyka.

Przywiązujemy wielką wagę do współpracy z rodzicami, którzy na bieżąco są informowani o sukcesach bądź trudnościach dziecka w nauce.

Na koniec każdego semestru uczniowie otrzymują świadectwo. Zawiera ono, poza ocenami z poszczególnych dziedzin nauczania, szczegółowy opis rozwoju dziecka. Przedstawia on nie tylko szkolne osiągnięcia dziecka, ale również uwzględnia jego rozwój społeczny i szczególne uzdolnienia.

Czytaj więcej
Program Nauczania

Wsparcie Dydaktyczne

Nasi uczniowie pochodzą z różnych środowisk i mówią różnymi językami, dlatego musimy wychodzić naprzeciw ich potrzebom.

Nasi uczniowie pochodzą z różnych środowisk i mówią różnymi językami, dlatego musimy wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Robimy to poprzez używanie różnorodnych materiałów w tym książek napisanych przez najpopularniejszych autorów na świecie. Oprócz tego organizujemy wiele warsztatów, wyjazdów edukacyjnych oraz zapraszamy do szkoły specjalistów z danej dziedziny. Dzieci mają więc wspaniałą szansę, by rozwijać się edukacyjnie, artystycznie oraz społecznie. Wszystkie książki oraz materiały nauczycieli są sygnowane przez znane na świecie wydawnictwa, takie jak: Cambridge, Oxford, Heinemann, Longman, Usbourne. W klasa są również specjalne gry, wspomagające naukę matematyki, fonemów, wymowy, umiejętności motorycznych oraz rozwój zmysłów (węch, słuch, percepcja wzrokowa).

Czytaj więcej
Program Nauczania

Społeczność

W naszej grupie są dzieci pochodzące z całego świata. Reprezentują one różne kultury, używają odmiennych języków i zdobyły inne doświadczenia edukacyjne w swoich ojczystych krajach.

W naszej grupie są dzieci pochodzące z całego świata. Reprezentują one różne kultury, używają odmiennych języków i zdobyły inne doświadczenia edukacyjne w swoich ojczystych krajach. Tę różnorodność wykorzystujemy w budowaniu relacji między nimi. Dzieci nie tylko zdobywają wiedzę o innych kulturach podczas organizowanych comiesięcznie dni międzynarodowych, ale uczę się również szanować osoby o odmiennym pochodzeniu. Podczas naszych zajęć, a zwłaszcza w czasie poświęconym na czytanie, często omawiamy różnice kulturowe, czytając charakterystyczne dla danego kręgu cywilizacyjnego legendy oraz opowiadania. Dzięki poznawaniu różnorodnych tradycji i obyczajów, uczeniu tolerancji dla osób o odmiennym wyglądzie i języku, nasze dzieci od najmłodszych lat stają się otwarte na świat i kreatywne w codziennym życiu.

Zapraszamy Cię do śledzenia wydarzeń z życia szkoły na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

Czytaj więcej