Szkoła międzynarodowa w Katowicach - CSIS Katowice

• ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

O Nas

Complex of Silesian International Schools oferuje edukację na najwyższym światowym poziomie. Jako jedyna szkoła na Śląsku proponujemy pełny zakres kształcenia od nauczania początkowego do matury według dwóch programów znanych i cenionych w całym świecie. Są to: Program Cambridge International Examinations oraz International Baccalaureate Diploma Programme.

Nasza placówka w 2007 roku uzyskała certyfikat University of Cambridge International Examinations. CIE jest największą na świecie i działającą w 150 krajach organizacją zajmującą się edukacją dzieci i młodzieży. U nas program ten oferujemy już na etapie nauczania początkowego, a kończymy w gimnazjum:

• Cambridge Primary Programme (nauczanie początkowe)
  • Checkpoint (szkoła podstawowa )
  • International General Certificate of Secondary Education (gimnazjum)

„Cieszymy się z akredytacji dla Complex of Silesian Internationa Schools w Centrum Edukacji Międzynarodowej. Z przyjemnością oczekujemy długiej i owocnej współpracy, przynoszącej korzyści uczniom w całym regionie.” - Ann Puntis, dyrektor Univeristy of Cambridge International Examinations

Certyfikat dla Complex of Silesian International School poświadczający, iż szkoła jest członkiem Cambridge International Primary ProgrammeCertyfikat dla Complex of Silesian International School poświadczający, iż szkoła jest członkiem Cambridge International Primary Programme

Naszą szkołę znajdziesz tutaj.*

Natomiast wszystkich absolwentów gimnazjum zainteresowanych Międzynarodową Maturą (International Baccalaureate Diploma Programme) zapraszamy do nauki w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. M. Wańkowicza. Baccalaureate Diploma Programme jest obecny w ponad trzech tysiącach placówek oświatowych w 125 krajach. Program Międzynarodowej Matury istnieje od prawie 50 lat, a w naszej placówce podobnie jak CIE od 2007 roku. Przygotowujemy uczniów do podjęcia studiów w uczelniach wyższych na całym  świecie.

Statut Szkoły Podstawowej Statut Gimnazjum

• International Baccalaureate Diploma Programme (liceum)

Kandydaci zewnętrzni czyli nie uczęszczający do szkół objętych systemem Cambridge nie mogą przystępować do egzaminów IGCSE w Complex of Silesian International Schools.