Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

Program IGSCE

Cambridge IGCSE jest znanym na całym świecie programem edukacyjnym przeznaczonym dla uczniów w wieku 14-16 lat. Jest uznawany przez wiodące uniwersytety na całym świecie oraz pracodawców. Istotnie, pomyślne ukończenie tego etapu przez ucznia jest jego pierwszym krokiem w stronę wielkiej kariery! Program na ponad 25 lat i zyskał zaufanie licznych szkół z całego świata.

Program Nauczania

Program Nauczania

Poziom IGCSE jest dedykowany uczniom będącym oraz nie będącym native speakerami. Każdy uczeń otrzymuje odpowiednie indywidualne wsparcie, a cała szkoła wspierana jest przez Cambridge

Poziom IGCSE jest dedykowany uczniom będącym oraz nie będącym native speakerami. Każdy uczeń otrzymuje odpowiednie indywidualne wsparcie, a cała szkoła wspierana jest przez Cambridge.

Naszą szkołę tworzymy w zgodzie z potrzebami i wymaganiami naszych uczniów. Kreatywność, rozwijanie zainteresowań, wspieranie w poszerzaniu wiedzy uczniów – to nasze fundamentalne cele.

Zestaw przedmiotów nauczanych w naszej szkole jest następujący: literatura angielska, język angielski jako drugi język, język polski (dla native speakerów i obcokrajowców), język niemiecki, język hiszpański, matematyka, informatyka, biologia, chemia, fizyka, historia, geografia, sztuka i wychowanie fizyczne. Aktywne uczestnictwo w zajęciach gwarantuje odpowiednie podstawy do dalszej nauki, na przykład na poziomie IB lub kariery naukowej.

Czytaj więcej
Program Nauczania

Klasyfikacja

Pod koniec edukacji na etapie IGCSE (poziom 11., maj każdego roku) odbywa się egzamin zewnętrzny. Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Sesja egzaminacyjna zazwyczaj trwa około 3 tygodni.

Pod koniec edukacji na etapie IGCSE (poziom 11., maj każdego roku) odbywa się egzamin zewnętrzny. Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Sesja egzaminacyjna zazwyczaj trwa około 3 tygodni. Uczniowie wybierają przedmioty do zdawania na poziomie podstawowym lub rozszerzonym w zależności od osobistych preferencji i planów na przyszłość. Układ przedmiotów egzaminacyjnych jest następujący: język angielski, język obcy, matematyka, wybrany przedmiot przyrodniczy. Za każdy egzamin uczeń otrzymuje ocenę literową, od A (najwyższa ocena) do G (najniższa ocena). Jasne kryteria oceniania są przedstawiane corocznie przez Cambridge. Wyniki egzaminów są ogłaszane w sierpniu. Dane statystyczne związane z wynikami egzaminów z lat ubiegłych można znaleźć na oficjalnej stronie Cambridge. Arkusze egzaminacyjne z poprzednich sesji są dostępne online oraz mogą być wykorzystane przez nauczycieli, którzy posiadają dostęp do chronionych hasłami zasobów wsparcia.

Czytaj więcej
Program Nauczania

Wsparcie Dydaktyczne

Materiały dydaktyczne używane w naszej szkole to w większości aktualne podręczniki, zeszyty ćwiczeń oraz oficjalne materiały dla nauczycieli.

Materiały dydaktyczne używane w naszej szkole to w większości aktualne podręczniki, zeszyty ćwiczeń oraz oficjalne materiały dla nauczycieli. Wydawnictwa, z których materiałów korzystamy to: Cambridge University Press, Oxford University Press, Nelson Thornes, Edelsa oraz inne prestiżowe. Korzystamy również z zasobów nauczania dostępnych online, takich jak filmy edukacyjne, quizy itp.

Jesteśmy dumni z tego, że wszystkie nasze sale lekcyjne są wyposażone w nowoczesne tablice multimedialne. Dzięki nim uczniowie biorą udział w lekcji w interaktywny sposób. Stwarzają one fascynujące warunki do nauki i zapewniają uczniom niezapomniane doświadczenia.

Nasi uczniowie zdobywają wiedzę, używając komputerów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych, które można podłączyć do tablicy multimedialnej. W ten sposób, uczniowie są aktywni podczas zajęć i poznają świat łatwo i bardziej naturalnie.

Czytaj więcej
Program Nauczania

Społeczność

Nasza szkoła, jako reprezentant Szkół Cambridge, należy do ogromnej społeczności. Wymieniamy się i dzielimy naszymi pomysłami na poziomie międzynarodowym podczas warsztatów szkoleniowych i konferencji.

Nasza szkoła, jako reprezentant Szkół Cambridge, należy do ogromnej społeczności. Wymieniamy się i dzielimy naszymi pomysłami na poziomie międzynarodowym podczas warsztatów szkoleniowych i konferencji. Ponadto korzystamy z licznych mediów społecznościowych, aby być w kontakcie z całym światem! Dołącz do nas na Facebooku i doświadcz bogactwa międzynarodowego życia.

Czytaj więcej