Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

Zasady ubioru w prywatnej szkole podstawowej CSIS Katowice.

Kilka słów o … mundurkach

Od kilku lat uczniowie Complex of Silesian International Schools noszą mundurki. Strój uczniowski wyróżnia naszą placówkę od innych instytucji oświatowych. Sprawia, że uczeń identyfikuje się z miejscem, w którym spędza często większą część swojego dnia. Ponadto ujednolicony ubiór powoduje, że członek społeczność szkolnej odczuwa bliższą więź z rówieśnikami. Należy do wspólnoty i razem z nią kształtuje szkolną tradycję. Wspomnieć należy również o funkcji wychowawczej stroju szkolnego. Jednolity ubiór niweluje ekonomiczne podziały, uczy unikania powierzchownych ocen drugiego człowieka, a także przygotowuje młodzież do dorosłego życia, w którym dress code stanowi jeden z podstawowych elementów savoir-vivre’u.

Asortyment szkolnego stroju jest w naszej szkole bogaty. Obecnie w ofercie znajdują się: polo z krótkim i długim rękawem (dostępne w kolorach: granatowym, czerwonym i białym), biały T-shirt, czerwona bluza z kapturem, granatowy sweter rozpinany dla dziewczyn i chłopców, granatowa kamizelka, granatowa marynarka, granatowa sukienka lub spódnica. Każdy pion ma odrębne zasady ubioru dokładnie określone w statucie szkoły. W zależności od okoliczności nasi wychowankowie mogą założyć codzienny, swobodny strój lub ubrać elegancji, modny zestaw.

Ponadto wszystkie ubrania w Zespole Szkół Prywatnych opatrzone są logiem szkoły, co czyni je niepowtarzalnymi. Nie niszczmy oryginalności poprzez naszywanie naszych symboli na odzież nieoficjalną. Pamiętajmy, że schludny wygląd jest wizytówką każdego człowieka. Estetycznie dobrane dodatki, pozbawione zbędnych jaskrawych elementów, które z pewnością lepiej pasują na nieformalne okoliczności, są kluczem do dobrego stylu. W większości prestiżowych szkół prywatnych na całym świecie obowiązkowe jest noszenie jednakowego stroju. Niech mundurki w naszej szkole staną się modne!

Informujemy, że w tej chwili mundurki szkolne można zamówić tylko przez stronę internetową.

Przejdź do sklepu z mundurkami