Finał I Wojewódzkiego Konkursu Kulinarno-Językowego „Backwettbewerb-alle lieben Omas Kuchen”

11 czerwca odbył się finał I Wojewódzkiego Konkursu Kulinarno-Językowego „Backwettbewerb-alle lieben Omas Kuchen”

Finał został przeprowadzony stacjonarnie w dwóch kategoriach: klasy I-IV oraz V-VIII. Po uroczystym powitaniu uczniowie udali sie na warsztaty kulinarne do siedziby Kids' Kitchen Akademia Gotowania dla Dzieci (https://kidskitchen.pl). Podczas warsztatów uczestnicy wykazali się swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Ich zadaniem było przygotowanie deseru pod okiem pracownika Kids Kitchen. Prace finalistów były ocenianie przez komisjję w składzie: Marcin Tyslik - Konsul Honorowy Niemiec w Gliwicach, Eugeniusz Nagel - DFK Katowice, Barbara Tomczyk - dyrektor SP Chałupki, Violetta Nowak - SP Chałupki, TEB Edukacja Racibórz, Małgorzata Bubik - PSNJN oddział Katowice, Mariola Szendzielorz - PSNJN oddział Katowice, Maria Gołąbek - WOM Rybnik, koordynator konkursu- podliczenie punktacji, Przedstawiciel Kids' Kitchen Akademia Gotowania dla Dzieci. Komisja miała ciężkie zadanie, ponieważ zaangażowanie uczniów, umiejętności kulinarne i zapał do pracy były wyrównane.  Komisja oceniła również przygotowane przez uczestników słowniczki polsko-niemieckie z rzeczownikami i czasownikami z dotyczącymi przygotowywanego deseru.

W tym samym czasie nauczyciele wzięli udział w warsztatach interpersonalnych, które przeprowadziła pani Aleksandra Węglarzy, nauczyciel Complex of Silesian International Schools. Po zakończeniu finaliści wrócili do swoich nauczycieli, by zaprezentować wykonany deser. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy mogli pochwilić się swoimi deserami.

W każdej części finału wzięło udział 20 finalistów wraz ze swoim nauczycielem j.niemieckiego, obecni byli również rodzice.

Finaliści konkursu reprezentowali uczniowiwe z 26 szkół:

• Szkoła Podstawowa nr 7 w Zabrzu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilczy
  • Szkoła Podstawowa nr 2 Wodzisławiu Śląskim
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Raciborzu
  • Szkoła Podstawowa nr 7 w Czeladzi
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paniówkach
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 w Piekarach Śląskich
  • Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach
  • Szkoła Podstawowa w Grzegorzowicach
  • Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
  • Szkoła Podstawowa nr 36 w Zabrzu
  • Szkoła Podstawowa nr 11 w Gliwicach
  • Zespół Szkół „Omega” w Katowicach
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach
  • Szkoła Podstawowa nr 25 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Rudzie Śląskiej
  • Szkoła Podstawowa w Palowicach
  • Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnowskich Górach
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabełkowie
  • Szkoła Podstawowa nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Gliwicach
  • Szkoła Podstawowa w Nędzy
  • Szkoła Podstawowa w Chałupkach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Borze Zajacińskim
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczerbicach
  • Szkoła Podstawowa nr 43 w Bytomiu

Dziękujemy głównemu sponsorowi: Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu Niemców Woj. Śląskiego DFK TSKN Kreis Kattowitz - Oddział Katowice, Mniejszość Niemiecka Woj. Śląskiego / Deutsche im Bezirk Schlesien oraz Konsulatowi Niemiec w Opolu za sfinansowanie i wsparcie całego przedsięwzięcia.

Do grona sponsorów należy również PSNJN- oddział Katowice oraz Kids' Kitchen Akademia Gotowania dla Dzieci Kids' Kitchen Katowice.

Miło nam oznajmić, iż laureatami w kategorii klas I-IV zostali:

🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅

1 miejsce- Lena Farana

2 miejsce- Maja Psota

3 miejsce- Milena Wylenżek

wyróżnienie- Blanka Wolny

Natomiast w kategorii klas V-VIII:

🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅

1 miejsce- Oliwia Skrzypiec

2 miejsce- Emilia Reichel

3 miejsce- Michał Koloch

wyróżnienie- Zofia Wodarska

To było przeżycie!!! A jakie pyszne!!! Zapraszamy za rok! My już nie potrafimy się doczekać, a WY???