Szkoła międzynarodowa w Katowicach - CSIS Katowice

Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

Tradycyjnie w styczniu w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd Europejskich dla uczniów szkół podstawowych. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dr Barbara Czwartos  z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach, pani Dorota Szewczyk - Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu oraz pani Joanna Leś - Konsultant ds. doskonalenia nauczycieli w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu. 

W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół, śpiewając utwory w językach: angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Oceniana była poprawność językowa, odtworzenie melodii i ogólne wrażenie artystyczne. Jak co roku, poza konkursem uczniowie z Complex of International Schools oraz zespół No Idea, którzy zaśpiewali kilka piosenek świątecznych.

Konkurs w kategorii klas 4-8  wygrała Julia R. ze Szkoły Podstawowej nr 33 im Kornela Makuszyńskiego w Bielsku-Białej , która zaśpiewała piosenkę w języku hiszpańskim  „Mi burrito sabanero”, natomiast miejsce drugie zajęła Julia K. z Complex of Silesia International Schools w Katowicach, która zaśpiewałą piosenkę w języku angielskim  „Here we come a-caroling”. Miejsce trzecie zajęła Mariella S.  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Katowicach z piosenką w języku angielskim „Rocking around the Christmas tree”

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za obecność i piękne wykonanie kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek!

 

POWRÓT