Szkoła międzynarodowa w Katowicach - CSIS Katowice

Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

Ach, co to była za wycieczka! Wszystko nam sprzyjało, począwszy od pogody i towarzystwa, a skończywszy na wspaniale zorganizowanych zajęciach krajoznawczo-sportowych. Nasza przygoda rozpoczęła się pod szkołą o ósmej rano. Wszyscy uczniowie klas CP oraz IGCSE, wraz ze swoimi wychowawcami, weszli na pokład autokaru. Pomimo wczesnej pory, widać było wyłącznie uśmiechnięte twarze.

Do Istebnej dotarliśmy około dziesiątej. Rzecz jasna, pierwszym problemem, z którym musieliśmy się zmierzyć, było odnalezienie odpowiedzi na pytanie – „z kim będę w pokoju?”. Po rozwiązaniu tej nurtującej kwestii, udaliśmy się na bieg z przeszkodami oraz do parku linowego. Uczniowie, którym nadal było mało wrażeń, mogli jeszcze popływać w lokalnym aqua parku. Jakkolwiek męczący był tamten dzień, to wciąż mieliśmy dość sił, aby pośpiewać i pobawić się przy ognisku!

Kolejnego dnia czekała nas niemała atrakcja – spacer po lesie! Naszym zadaniem było odnalezienie dziesięciu ukrytych punktów kontrolnych, a były one doprawdy DOBRZE SCHOWANE. Maszerowaliśmy przez krzaki, bagna, mokradła... no dobrze, nie dramatyzujmy! To był po prostu miły spacerek, prawda? Na koniec zostaliśmy zaproszeni do udziału w zabawach integracyjnych i do zjedzenia pysznego obiad u z grilla. Wszystko to odbyło się w samym sercu Istebnej, na dużym boisku.

Powróciliśmy do szkolnych ławek pełni nowych wrażeń, doświadczeń, z przygodą i radością w sercach. Integracja Checkpointów, IGCSE oraz nauczycieli – zaliczona! Tak bardzo cieszymy się na wspólne spędzanie czasu w szkole – jako zespół i społeczność szkolna.

POWRÓT