Uczniowie Complex of Silesian International Schools w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Mija kolejny pełen sukcesów rok szkolny i akademicki dla naszych uczniów z Chin będących stypendystami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Co roku, pod koniec maja, uczniowie biorą udział w koncercie fortepianowym podsumowującym 8 miesięcy wytężonej pracy. Każdy z nich prezentuje kilka utworów klasycznych – Chopina czy Moszkowskiego, ale też Mozarta, Beethovena, Mendelssohna – podczas występów indywidualnych.

W tym roku koncert odbył się 18 maja w zabytkowej, przepięknej Auli im. Bolesława Szabelskiego. Ogromna część społeczności szkolnej przybyła w tę deszczową, melancholijną sobotę na uczelnię, aby wesprzeć kolegów i koleżanki. Oni zaś, za nasze wsparcie, odwdzięczyli się trzema godzinami cudownie wykonanej muzyki klasycznej. Wszyscy mogliśmy poczuć się jak na wielkoformatowym, międzynarodowym konkursie pianistycznym. I właśnie Was, kochani, widzimy jako przyszłych zwycięzców takich konkursów na całym świecie.

Bardzo dziękujemy za wszystkie wzruszenia. Jesteśmy z Was dumni!