Porozmawiajmy o naszej cierpiącej planecie...

Clean Up the World (Sprzątanie Swiata) to światowa akcja, która została zapoczątkowana przez Iana Kiernana. Ian był zapalonym żeglarzem i któregoś dnia podczas samotnego wyścigu jachtów dookoła świata w 1987 roku przeraził się ilością śmieci unoszonych przez wody oceanów świata. Zobaczył ich niszczący wpływ na środowisko naturalne i postanowił podjąć działania. Przy wsparciu przyjaciół zorganizował wspólne wydarzenie - Clean Up the World, które zostało uruchomione w 1993 r., mobilizując 30 milionów ludzi w 80 krajach. Od 25 lat grupy społeczne na całym świecie gromadzą się, aby podjąć działania. Polska również wspiera tę akcję. W tym roku nasze dzieci ze szkoły podstawowej były pełne energii i zaangażowania, aby ponownie ratować środowisko, zbierając wszystkich 'niszczycieli'  przyrody. Uczniowie byli jednak bardzo zaskoczeni, gdy zauważyli, że nie jest tak łatwo znaleźć śmieci w pobliżu szkoły. To pozwala nam wierzyć, że rośnie świadomość konieczności recyklingu, ponownego użycia, redukcji i po prostu wyrzucania śmieci do miejsca docelowego zamiast na chodnik lub trawę. Pełne dumy i satysfakcji dzieci wróciły do szkoły z jednym przekonaniem… Było WARTO!