Szkoła międzynarodowa w Katowicach - CSIS Katowice

Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

17 czerwca 2019 roku uczniowie "Complex of Silesian International Schools" zgromadzili się w auli szkolnej na corocznym koncercie pianistycznym.
Na wstępie przywitano serdecznie gości i wygłoszona została krótka prelekcja na temat fortepianu, jak ważnym i cennym jest ćwiczenie na tym instrumencie oraz jakie korzyści przynosi. Tradycyjnie recital rozpoczęły małe dzieci, dla których było to pierwsze tego rodzaju przeżycie. Usłyszeliśmy melodie, etiudy, ćwiczenia. Publiczność wspierała je gorącymi oklaskami.
Później nadszedł czas na wysłuchanie starszych, nieco bardziej zaawansowanych uczniów, którzy popisywali się swoimi umiejętnościami, grając juz bardziej wymagające utwory. Dla młodszej publiczności była to inspiracja i motywacja do dalszych ćwiczeń. Odbył się także koncert na dzwonki chromatyczne oraz flet prosty w wykonaniu wszystkich uczestników popisu. W końcu, oficjalnie, zostały rozdane dyplomy nauki gry na pianinie i wszyscy uczestnicy zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu grupowym. 
Czekamy z niecierpliwością na kolejny koncert!

 

POWRÓT