"Discover Poland" - wyjście do Muzeum Śląskiego i Strefy Kultury w Katowicach

W naszej Szkole ostatnie dni nauki wcale nie są nudne - wręcz przeciwnie! W ramach cyklu "Discover Poland" klasa BLG, w towarzystwie starszych kolegów z 1DP i 2IGCSE, wyruszyła odkrywać tajniki Strefy Kultury w Katowicach. Zobaczyliśmy Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, siedzibę NOSPR i labirynt ilustrujący historię Katowic. Pani Agnieszka opowiadała uczniom ciekawostki historyczne, a pani Asia musiała przyznać się, za co w dzieciństwie czasem trzeba było ją postraszyć bebokiem i strzygą, czyli postaciami z naszych lokalnych legend. Najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Śląskim i na wieży widokowej. Uczniowie wrócili do domów oczarowani śląską historią i kulturą. Zapraszamy do dalszego odkyrwania Śląska razem z nami!