Denise Sier absolwentka Goethe-Universität Frankfurt w Zespole Szkół Prywatnych w Katowicach

Denise Sier, absolwentka frankfurckiego Uniwersytetu Goethego, z wykształcenia nauczyciel wspomagający i nauczyciel języka angielskiego była od 1 kwietnia do 19. czerwca.2019 r. w ramach StypendiumInstytutu Goethego na praktykach w Zespole Szkół Prywatnych w Katowicach. Denise brała zarówno bierny jak i czynny udział w zajęciach prowadzonych przez opiekuna praktyk mgr Małgorzatę Bubik oraz germanistów mgr Mariolę Szendzielorz i mgr. Daniela Szeję. Ponadto prowadziła konwersacje w liceum oraz zajęcia w szkole podstawowej. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję przez 3 miesiące odbywać konwersacje z native speakerem, natomiast nauczyciele mogli poznać metody prowadzenia zajęć wykorzystywane w szkole niemieckiej.

Oprócz prowadzenia dydaktyki pani Sier brała udział w normalnym życiu szkoły tj. uczestniczyła w warsztatach, konferencjach, konkursach, projektach, itp.

Poniżej przedstawione są wydarzenia, w których Denise Sier brała udział:

• Prowadzenie warsztatów podczas Festiwalu językowego w WOM Katowice
  • reprezentowanie PSNJN podczas konferencji metodycznej PWN w Katowicach
  • Prace w jury podczas Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Europejskiej „Śpiewać każdy może…”
  • Ocenianie kartek wielkanocnych podczas Międzyszkolnego Konkursu Artystyczno-Językowego „SFD”
  • Udział w wycieczce szkolnej do Krakowa
  • Spotkanie z nauczycielami podczas konkursu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po Landach”
  • Udział w finale projektu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po Landach” w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu
  • Wyjazd do Bad Muenster w ramach projektu „Europejskie szkoły demokracji i partycypacji”
  • Prace jury podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde”
  • Udział podczas wymiany polsko-niemieckiej. Wizyta szkoły z Kolonii w Katowicach
  • Wizyty w szkołach nauczycieli z PSNJN oddział Katowice:

1.   Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paniówkach

2.   I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu

3.   Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda.

4.  Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego

5.  Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Podsumowując, można uznać te 3 miesiące za dobrze wykorzystany czas zarówno przez Praktykantkę, jak i przez uczniów i nauczycieli z polskich szkół.