Bezpieczeństwo w Internecie - spotkanie z adwokatem w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. M. Wańkowicza

Ostatnie zajęcia w ramach projektu wiedzy współczesnej zmieniły się w intensywne, dwugodzinne spotkanie z Panią adwokat Ewą Brodzińską-Nowak, która z ramienia Izby Adwokackiej przygotowała prelekcję dla uczniów naszego liceum.

Zostały poruszone tematy związane z wykroczeniami i przestępstwami, jakie pojawiają się w wirtualnym świecie, a których zarówno ofiarami, jak i nieświadomymi sprawcami, mogą stać się młodzi użytkownicy Internetu. Przywołano problemy hejtu, stalkingu, pomówienia, zniesławienia oraz cenne rady, co można z takimi zachowaniami zrobić i gdzie szukać pomocy. Młodzież nie tylko słuchała, ale bardzo chętnie zadawała pytania, dyskutowała.

Spotkaniu przyświecała idea płynąca z zasady prawnej: "Ignorantia iuris nocet" (łac. nieznajomość prawa szkodzi). Wiedza nie szkodzi.

Dziękujemy Pani Ewie za spotkanie i poświęcony czas.