Szkoła międzynarodowa w Katowicach - CSIS Katowice

Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

Smutny dzisiaj dzień.

Z ogromnym żalem i łzami w oczach przychodzi nam pożegnać naszą Kochaną Angelikę. Przychodzi nam pożegnać zaangażowaną i oddaną Nauczycielkę, Przyjaciółkę, Koleżankę. Kobietę piękną, mądrą, na wskroś wyrozumiałą, przepełnioną młodzieńczym optymizmem i dobrocią.

Angelikę Dragę (z d. Okrzesik) poznaliśmy siedem lat temu, kiedy jako młodziutka, zaledwie dwudziestoparoletnia, uśmiechnięta i pełna werwy Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego rozpoczęła pracę w naszej Szkole na stanowisku Nauczycielki matematyki i informatyki w języku angielskim. Od pierwszych dni swojej pracy zyskała sympatię tak wielu z nas, szacunek wśród uczniów i uznanie wśród przełożonych. Mimo swojego młodego wieku i niewielkiego doświadczenia zawodowego dała się nam wszystkim poznać jako zaangażowana i kompetentna, wymagająca, lecz pełna zrozumienia i empatii Nauczycielka; błyskotliwa, pełna humoru i emanująca dobrą energią Partnerka niekończących się rozmów w pokoju nauczycielskim, obdarowująca wszystkich wokół swoim młodzieńczym uśmiechem Koleżanka z pracy, a dla wielu – wierna i oddana Przyjaciółka.

Choroba dała znać o sobie niespodziewanie. Zaledwie po dwóch latach naszej znajomości przestaliśmy widywać Angelikę codziennie w szkolnych salach, na szkolnych korytarzach, w naszym, nauczycielskim pokoju i podczas naszych wspólnych uroczystości. Mijały kolejne miesiące i lata. Pięć lata zmagań, miesięcy nadziei, dni optymizmu, tygodni walki, momentów wielkiej otuchy i chwil wielkich obaw… Przez cały czas pozostawaliśmy w kontakcie. Spotykaliśmy się, rozmawialiśmy ze sobą, pisywaliśmy do siebie, a czasem dawaliśmy sobie znać o wzajemnej pamięci i sympatii prostym, choć wiele dla nas znaczącym serduszkiem na Facebooku. Czekaliśmy na powrót Angeliki i zaciskaliśmy kciuki.

Nie tak miało się to skończyć...

Teraz, kiedy nie ma już bólu, kiedy odszedł już strach i kiedy nie trzeba się już martwić i bać, możesz Kochana Angeliko, ruszać w drogę. Ruszać w drogę do Szkoły, w której poprowadzisz najpiękniejszą, najbardziej porywającą, najdłuższą i najsłodszą lekcję matematyki. A w szkolnych ławach, naprzeciwko Ciebie, usiądą same jaśniejące, niebiańskie Anioły.

Żegnaj Angeliko.

Angelika Draga, z d. Okrzesik, Nauczycielka w Zespole Szkół Prywatnych w Katowicach, w wieku 31 lat, po długotrwałej i ciężkiej chorobie odeszła wczorajszej nocy. Męża, Rodzinę i wszystkich Bliskich Angeliki prosimy o przyjęcie naszych najszczerszych i serdecznych wyrazów współczucia. Ceremonia pożegnania Angeliki rozpocznie się Mszą św. w Konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu, w najbliższy wtorek o 13:30.

POWRÓT