Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

XIV Mistrzostwa Katowic w Narciarstwie Alpejskim

Dnia 9 marca 2018 zorganizowano w Zwardoniu XIV Mistrzostwa Katowic w Narciarstwie Alpejskim w Slalomie Gigancie o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych:

• rocznik 2005 i młodsi,
  • klasy podstawowe z klasami gimnazjalnymi rocznik 2002-2004,
  • klasy ponadpodstawowe.

Wśród zawodników wzięło udział 8 reprezentantów z naszych szkół:

• Maciej Jankiewicz - 2DP IB Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza
  • Julia Nowodworska – 2GA PG  Prywatna Szkoła Podstawowa „AMICUS”
  • Bartosz Nowodworski – 7PB PSP  Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom”
  • Helena Pszczoła – 2GA PG Prywatna Szkoła Podstawowa „AMICUS”
  • Katarzyna Formińska – 6P PSP/CP2 Complex of Silesian International Schools
  • Tomasz Macek – 6PB PSP Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom”
  • Karolina Mikulska – 5P PSP Comple/CP1 Complex of Silesian International Schools
  • Kamil Imosa – 4PA PSP Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom”

Zmagania rozpoczęli najmłodsi zawodnicy, wśród których 4 naszych uczniów: Karolina, Kasia, Tomek i Kamil. Nasi uczniowie z prawdziwym sportowym zaangażowaniem wywalczyli III miejsce dla Zespołu Szkół Prywatnych z 21 szkół startujących w tej kategorii wiekowej! W klasyfikacji indywidualnej Kasia Formińska zajęła wysokie IV miejsce i jedynie 35 setnych sekundy zabrakło jej do podium. Najszybszym w slalomie gigancie był Tomasz Macek, który rywalizował aż z 36 zawodnikami i zdobył I miejsce.

WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH!

Kolejnymi zawodnikami oczekującymi na start byli uczniowie z 14 szkół podstawowych i gimnazjalnych rocznik 2002-2004, w tym wspaniali sportowcy: Julia, Bartosz i Helena. Nasi reprezentanci pomimo długiego czasu oczekiwania, dzielnie i ze sportowym zapałem pokonali trasę slalomu zdobywając również III miejsce w klasyfikacji drużynowej!

KOLEJNE BRAWA!

Narciarze z najstarszej grupy wiekowej wystartowali jako ostatni. Wśród nich – Maciek. Jego profesjonalny zjazd mogliśmy podziwiać wspólnie z rodzicami naszych uczniów. W klasyfikacji indywidualnej zajął bardzo wysokie VI miejsce na 40 zawodników walczących o podium!

JESZCZE RAZ WIELKIE BRAWA!

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą rywalizację i świetną zabawę. Gratulujemy tak wysokich wyników!

Trudno opisać przeżycia podczas trwania zawodów. Podziw wzbudzały zarówno umiejętności, jak i zdolności wszystkich uczestników bez względu na wiek. Widać wielką pracę, ogrom poświęconego czasu i nieocenione zaangażowanie rodziców, dzięki którym dzieci rozwijają swoje pasje i mają szanse zaistnieć w przyszłości w wielkim sportowym świecie. Dlatego też wyrazy uznania kierujemy do rodziców, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Serdeczne podziękowania dla rodziców biorących aktywny udział w przebiegu mistrzostw a w szczególności dla Pani Krystyny Macek-Prus za zaangażowanie i pomoc podczas zawodów.