Szkoła międzynarodowa w Katowicach - CSIS Katowice

Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

Tradycyjnie w styczniu w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd Europejskich dla uczniów szkół podstawowych. Cenne nagrody ufundowała Pani Dyrektor Jolanta Kałuża. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dr Barbara Czwartos  z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach oraz pani Dorota Szewczyk z Centrum Doskonalenia Nauczycieli Sosnowiec. W konkursie wzięli udział uczniowie z 12 szkół, śpiewając utwory w językach: angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Oceniana była poprawność językowa, odtworzenie melodii i ogólne wrażenie artystyczne. Jak co roku, poza konkursem uczniowie z Complex of International Schools zaśpiewali kilka piosenek świątecznych a także zaprezentowana została również piosenka Klimasong - „I need air" , którą uczniowie z różnych szkół wraz  niemiecką  Fundacją "Save the Word" oraz piosenkarką  Bernadette Hengst zaśpiewali na Konferencji Klimatycznej COP 24 w Katowicach. 

Konkurs w kategorii klas 4-6  wygrała Aurelia Radecka ze Szkoły Podstawowej nr 37 im Karola Grzesika w Chorzowie, która zaśpiewała piosenkę w języku angielskim „Marry did you know?”, natomiast w kategorii klas 7-8 oraz gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Oliwia Zygmunt ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pyskowicach, która zaśpiewałą piosenkę w języku niemieckim „Mitten in der Nacht”.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za obecność i piękne wykonanie kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek!!!

POWRÓT