Szkoła międzynarodowa w Katowicach - CSIS Katowice

Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

W poniedziałek 16 grudnia grupa młodych ludzi - orkiestrowych wolontariuszy z naszego Liceum pomknęła z szybkością pociągu PKP Intercity do Warszawy, by spotkać się w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z jej Dyrygentem, Jurkiem Owsiakiem i pomóc w przygotowywaniu identyfikatorów - zresztą czynimy to od kilku lat tak właśnie około połowy grudnia. 
W ferworze pracy dostaliśmy wiadomość, że Jurek na nas czeka. Pobiegliśmy na górę, czyli drugie piętro i tam spotkaliśmy Szefa WOŚP.  I kolejna niespodzianka, Jurek pokazał nam replikę oficjalną Medalu Noblowskiego, którą nasza wspaniała Noblistka Pani Olga Tokarczuk zaledwie dzień wcześniej przekazała na licytację podczas 28 Finału.
Chwila rozmowy młodych licealistów z Wańkowicza z człowiekiem, dzięki któremu każdy z nas może poczuć, czym jest magia wspólnego grania w największej orkiestrze świata, autografy na gadżetach, odebranie gotowych identyfikatorów i... Jeszcze jednak nie, bo na pierwszym piętrze spotkaliśmy Panią Lidię Owsiakową, żonę i dobrą duszę Jurka, dyrektorkę ds. medycznych fundacji. 
Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy dość szybko znowu dzięki Intercity do domów.
Za rok ktoś się znowu pisze?  

POWRÓT