Szkoła międzynarodowa w Katowicach - CSIS Katowice

Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

Bez tego pożegnania brakowałoby czegoś w tradycji naszego Wańkowicza. Tym razem inaczej, bo i sytuacja jest diametralnie różna od tej sprzed roku czy tych znacznie wcześniejszych. Reżim sanitarny i brak normalnych zajęć w klasach licealnych wymusiły na nas mocno zmodyfikowaną formułę uroczystości.

W auli spotkali się więc w odstępie godzinnym absolwenci podzieleni wg programów wraz ze swoimi najbliższymi, rodzicami a czasem rodzeństwem. Najpierw ci z polskiej matury, a po nich maturzyści Matury Międzynarodowej IBO. Było inaczej, ale wzruszenia były te same. Żegnająca obydwie klasy Pani Dyrektor Jolanta Kałuża życzyła Wszystkim Absolwentom dobrych decyzji i realizowania pasji, i zapewnila, że Wańkowicz zawsze chętnie ich ugości w przyszłości. Koordynatorzy obydwu programów również życzyli swoim niedawnym uczniom mądrych decyzji i trafnych wyborów. Wychowawczynie obydwu klas nie kryły emocji, w końcu kilka lat wspólnych działań nie pozostaje bez echa. 

Wręczenie świadectw i certyfikatów, pamiątkowych publikacji czy fotografii przygotowanych przez uczniów, a także podziękowań dla Rodziców za lata owocnej współpracy dopełniło  części oficjalnej. Potem krótki koncert pięknych piosenek przygotowanych przez zespół No Idea złożony z naszych nauczycielek uświetnił te momenty pożegnania. I jeszcze tylko moment podrzucenia biretów jako symbol zakończenia pewnego etapu w edukacji i ...

Szczęśliwej drogi...

 

 

POWRÓT