Szkoła międzynarodowa w Katowicach - CSIS Katowice

Logo Complex of Silesian International School
  • ul. Wincentego Witosa 18
  • 40-832 Katowice

Paulina, odkąd pamięta, chciała jeździć konno. Od najmłodszych lat wsiadała na konie rekreacyjne. Mając zaledwie 4 lata, była w stanie odbyć trzygodzinną konną wycieczkę górską. Fascynacja tymi zwierzętami trwa już bardzo długo, ale profesjonalny sport rozpoczął się 1,5 roku temu. Paulinka dostała wtedy swojego pierwszego kucyka - Wendy. Wspólnie rozpoczęły przygodę ze sportem, ucząc się nawzajem wszystkiego. Wzięły udział w swoich pierwszych towarzyskich zawodach „Pony Games” nie cały rok temu. Od tego momentu Paulinka wiedziała, że jej marzeniem jest udział w najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodach „Cavaliada”. Ambitnie dążyła do celu, trenując i zdobywając kolejne małe sukcesy. Startowała wielokrotnie w regionalnych zawodach w skokach przez przeszkody, zawsze z bardzo dobrymi wynikami. W lipcu bieżącego roku zdała egzamin na brązową i srebrną odznakę jeździecką. Zdobyła oba te wyróżnienia w ciągu zaledwie dwunastu dni.

W sierpniu wystartowała w swoich pierwszych ogólnopolskich zawodach dzieci i młodzieży, zdobywając kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Polski w skokach przez przeszkody. Na tych zawodach, które były dla Pauliny pierwszym ogólnopolskim konkursem, zdobyła w finale 2. oraz 4. miejsce spośród 40 dzieci. Kilka dni później uzyskała tytuł wicemistrzyni Śląska w kategorii „Kuce” .Trzy tygodnie później wzięła udział w MP już na dwóch swoich kucykach, uzyskując bardzo wysokie lokaty.

Po wakacyjnych sukcesach nadeszła ciężka praca i ogromny wysiłek, aby pogodzić trenowanie ze szkolnymi obowiązkami. Paulinka rozpoczęła przygodę z trzecim kucykiem i walczyła o udział w „Cavaliada Future”. Kwalifikacje trwały od października przez ponad 6 tygodni. Było to 5 wyjazdów na ogólnopolskie zawody organizowane w całej Polsce w kategorii kucyków MINI i MIDI dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat. W kwalifikacjach wzięło udział blisko 200 par. Paulinka przejechała 3500 km i wystartowała blisko 60 razy w ciągu 6 tygodni. Uzyskała fantastyczne wyniki, które dawały jej noty zawsze w pierwszej dziesiątce.

Ogromny wysiłek, ciężka praca, codzienne treningi i wielka determinacja przyniosły oczekiwany efekt. Paulinka, jako najmłodsza uczestniczka „Cavaliady Future”, wystąpi w czterech prestiżowych imprezach w Poznaniu, Krakowie, Lublinie i Warszawie. „Cavaliada” to największa impreza w Polsce. Jest to seria 4 zawodów „Cavaliada Tour”, kwalifikuje się do niej tylko szesnaścioro dzieci z całej Polski, które później walczą na 4 Cavaliadach o wygraną serię. Obecnie Paulina dosiada 3 kucykow, co zajmuje jej 4-5 godzin dziennie. Później uczy się do szkoły, gdzie, mimo dużych wymagań, Paulina bardzo dobrze sobie radzi. Kolejne marzenie naszej bohaterki to start na Mistrzostwach Europy „Pony”, gdzie przeszkody wynoszą 135 cm. Jest to cel, do którego teraz dąży. Łatwo nie będzie, ale na pewno się uda. Dalsze cele to również światowej rangi zawody międzynarodowe (Longines Ranking classes). Trzymajcie mocno kciuki za Paulinkę na Cavalida Future!

POWRÓT