III Konkurs Fizyczny in English

W ostatni piątek przed feriami 08 lutego 2019r w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach odbył III "Konkurs Fizyczny in English".

Konkurs jest inicjatywą Pani Marty Skwarek, która już po raz trzeci organizuje konkurs adresowany do młodych, ambitnych uczniów, chcących sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu fizyki i języka angielskiego. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Do testu konkursowego przystąpiło ponad 100 uczniów z ok 30 szkół z województwa śląskiego. Do tego samego testu konkursowego w tym dniu przystąpili uczniowie w szkole w Kijowie oraz Madrycie. W czasie zmagań uczniów z zadaniami konkursowymi nauczyciele uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Panią Urszulę Górnik- Bednarską.

Po przerwie, kiedy emocje nieco opadły, uczniowie klasy 0DP, PLO im. Melchiora Wańkowicza zaprezentowali swoją kampanię ”Odnawialni”, która jest realizowana w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Kampania ma na celu uświadamianie młodzieży problemów zanieczyszczenia powietrza, zmian klimatu i groźnych odpadach plastiku. Uczniowie omówili również tematykę odnawialnych źródeł energii. Wszystko odbyło się w języku angielskim.

Drugi etap konkursu – Finał z udziałem zaproszonych gości odbędzie się we wtorek 12 marca 2019r .

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za wszystkich Finalistów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Marta Skwarek